top of page

Обласний семінар-практикум

для бібліотечних  працівників

закладів професійної (професійно-технічної) освіти
 

        28 лютого  2024 року  Вінницький ДЦЕВУ ПТНЗ провів обласний семінар-практикум для бібліотечних  працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти на тему: «Бібліотеки закладів професійної (професійно-технічної) освіти: безпечний простір для діалогу та інформаційної грамотності».

         Семінар проходив у Вінницькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені Валентина Отамановського.

          Участь у заході взяла і бібліотекар Заболотненського ВПУ № 31 ім. Д. К. Заболотного Максименко Н.М.
          Учасники спілкування – бібліотечні працівники закладів професійної (професійно-технічної) освіти області, а також Лариса Біла, завідуюча відділом економіки, новітніх технологій і юридичних наук Вінницької обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Отамановського; Світлана Мазуренко, завідуюча сектору абонементу відділу обслуговування Обласної бібліотеки для юнацтва; Анна Ковальчук, в.о. завідувачки відділу науково-освітньої, виставкової та рекламної роботи Вінницького  обласного краєзнавчого музею; Ірина Любчак, заступник директора з навчально-виховної роботи Вінницького ДЦЕВУ ПТНЗ, Наталія Бартко, методист закладу.
          На семінарі розглядались  наступні питання: бібліотека як безпечний простір для діалогу та інформаційної грамотності; фокус-зони в бібліотеці; сучасні тенденції бібліотечної реклами 2024; бібліотечний ресурс; булінг в молодіжному середовищі; бібліотека + музей + відвідувач: креативні ініціативи; про проведення творчого конкурсу на кращий буктрейлер «Шевченкове слово – непереможна зброя», присвяченого Шевченківським дням.
          У практичній частині заходу всі присутні долучились до участі у інформаційній локації «Кібергігієна. Боротьба з пропагандою та дезінформацією. Безпечні месенджери», спікером якої була Марина Задвернюк, старший інспектор з оперативного пошуку та партнерства у сфері інформаційних технологій управління протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Департаменту кіберполіції.
На  завершення семінару бібліотечні працівники мали можливість поспілкуватись в  форматі «запитання – відповідь» на «діалоговому майданчику».

 

          Щира вдячність Організаторам  семінару  - практикуму  за можливість  долучитися до обговорення актуальних питань сьогодення.

ЦІКАВО! ПОВЧАЛЬНО! КРЕАТИВНО! ТВОРЧО!

                                                                                     Тоді їх  міг врятувати хліб...

                                                                                       Тепер нас врятує пам’ять...

 

        

                                Голод 33-го - біль душі і    

                              пам'ять серця.

   Пам’ять - нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Тому багато сторінок вписано кривавими і чорними кольорами. Як і сторінка  Голодомору - геноциду 1932-1933 років.

     Мільйони людей, які загинули голодною смертю, не можуть безслідно розчинитися у часі і просторі. Про них пам'ятатимемо ми, хто вижив, їх діти і онуки.

      Голодомор торкнувся кожної родини в Україні...

      Втратимо пам’ять - втратило свідомість...

      Це потрібно не їм - це потрібно нам...

      Тоді їх міг врятувати  хліб...

      Тепер нас врятує пам'ять.

   Сьогодні Росія, як і 90 років тому хоче покарати українців за опір.

   Та нас не зламати.

   Наш вогонь не згасне.

   Ми знову переможемо смерть.

  Шановні викладачі та любі наші студенти, сьогодні - 28 жовтня вся Україна і ми разом з нею відзначаємо 78 річницю визволення України від фашистських загарбників. В цей день вшановують українців, які віддали своє життя, виганяючи нацистських окупантів з зраненої і побитої, залитою кров'ю та все ж рідної нашої землі. У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та партизани (разом понад три мільйони солдатів), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (майже 100 тисяч вояків) та бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над загарбниками.

   Саме в цей день бібліотекарем Наталією Максименко в онлайн-форматі зі студентами нашого закладу була проведена година пам'яті "Пам'ятати заради майбутнього". Пам'ятати про те, що була війна! В вогні палала наша Україна... була війна жорстока... ІІ Світова. Живі і мертві, мертві і живі... у тій страшній війні ми ворога усе ж таки здолали. І тому є підтвердження, яке описане в багатьох книгах, які ми сьогодні можемо читати та переглядати. Зокрема в книгах, представлених в книжково-ілюстративній композиції "У війні палала рідна Україна", яку можна переглянути вище.

  Минають роки, покоління змінює покоління, але пам'ять про ті буремні роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів, назавжди залишиться в наших серцях.

bottom of page