"У ПОШУКАХ РОЗУМНОГО ПЕРА" - мовний квест, яким розпочалося відзначення Дня української писемності та мови у Заболотненському ВПУ №31 ім. Д.К. Заболотного.
Підготувала та провела захід Марія Миколаївна Лозовська, викладачка української мови та літератури, методист.
Студенти І курсу 12 групи та ІІІ курсу 7 групи, рухаючись у напрямку розумного пера, взяли участь у восьми конкурсах, з яких складався квест. Рухаючись станціями "Лексичні цікавинки", "Чистота мови", "Мудра орфографія", " Фразеологічні викрутаси", "Правильні наголоси", "Завдання від Нестора Літописця", "Слово в слові" учні демонстрували свої знання з мови, з цікавістю долаючи завдання за завданням. Щоразу переконуючись, що мова має значення. Усвідомлюючи всю значимість рідного слова.
Любiмо нашу рідну мову, друзі, вивчаймо ïï, розвиваймо ïï! Борiмося за красу мови, за правильнiсть мови, за багатство мови! Нехай рідна мова завжди залишається для всіх нас духовним джерелом життя та оберегом, а мелодія її звучання приносить радість та надихає на шляху до нашої перемоги!
"Що? Де? Коли?"- запитали у найкмітливіших.
А запитала про це студентів викладачка географії, заступник директора з НТР Заболотненського ВПУ №31 ім. Д. К. Заболотного Гонтар Олена Олександрівна.
В рамках декади природничо - математичних дисциплін в училищі було проведено географічну гру "Що? Де? Коли?".
В інтелектуальному двобої змагались дві команди - команда студентів та команда викладачів. Гра складалась з 12 раундів. 11 з них - це запитання, 1 -"Чорний ящик".
Викладачі попередньо підготували цікаві запитання, а студенти відповідали на них за обмежений час ( 1 хв.). Питання намагалися скласти так, щоб дати відповідь на них можна було використавши звичайні, загальні знання та застосувавши логіку.
Під час напруженої боротьби учасники продемонстрували згуртованість, гарні знання та ерудицію.
За результатами гри команда студентів здобула перемогу. Інтелектуальний двобій завершився результатом 9 : 8. Переможці отримали солодкі подарунки, викладачі - також.
Всі задоволені! Всі щасливі!
Даний захід показав,що це не просто інтелектуальна гра, а відмінний спосіб провести час з користю, отримавши багато позитивних емоцій та яскравих вражень.
Дякуємо учасникам за цікаву та змістовну гру.
Дякуємо студентам ІІІ курсу 6 групи ,а саме: Бензару Денису, Татаренку Віктору, Балтюку Олександру, Поважнюку Олександру, Паламару Владиславу, Мартиненку Денису, Лівандовському Ярославу. Справжні інтелектуали.Бо грою своєю дійсно вразили.
Дякуємо Олені Олександрівні,учителю географії, за можливість розвитку й заохочення кмітливих студентів, за надзвичайно високий рівень підготовки та проведення заходу.
Лише освічена людина може досягати успіху!
ХІМІЧНА ГРА
Чи добре ми знаємо періодичну систему хімічних елементів? Відповідь на це запитання кожен присутній міг знайти на однойменному заході, на хімічній грі, яка сьогодні відбулася в рамках Декади природничо - математичних дисциплін,
що його запропонувала викладачка хімії та біології Заболотненського ВПУ №31
ім. Д. К. Заболотного,спеціаліст вищої категорії Данилюк Анжела Вікторівна.
Захід пройшов на відмінно.
Змагалися дві команди, студенти ІІІ курсу, 7 і 8 групи - майбутні кухарі - кондитери.
І учні ІІІ курсу 4 групи теж долучилися.
Узагальнюючи знання учнів про хімічні елементи,будову періодичної системи хімічних елементів Д. І. Менделєєва, розвиваючи увагу, пам'ять, уяву і кмітливість, викладачці вдалося створити дух колективності та творчості. Так уміло, професійно, чітко, зі знанням своєї справи.
Журі оголосили результати гри. Перемогла команда живчиків - учні 7 групи. Вітаємо переможців і дякуємо учасникам за участь. За цікаву, змістовну, насичену гру.
Сьогодні ми провели змагання між двома командами і побачили глибокі знання, кмітливість, артистичні здібності учасників та їх вміння з гумором сприймати як перемогу, так і поразку,адже це тільки гра. А ще переконалися, з якими професіоналами
працюємо пліч - о - пліч.
ДЯКУЄМО!
Математичний БРЕЙН - РИНГ
У Заболотненському ВПУ №31 ім. Д. К. Заболотного продовжується декада природничо - математичних дисциплін. І перша частина декади завершилася проведенням математичного брейн - рингу, що відбувся за ініціативи викладача математики, спеціаліста вищої категорії Сагайдак Людмили Степанівни.
Заохочуючи учнів до вивчення математики, прищеплюючи інтерес до предмету, активізуючи і стимулюючи розумову і пізнавальну діяльність учнів, формуючи вміння критично оцінювати результати досягнутого, чітко і зрозуміло висловлювати свої думки, концентрувати увагу, розвивати уяву учитель виховує наполегливість, цілеспрямованість, активність, самостійність студентів. І це чітко проглядається в процесі гри.
В грі взяли участь дві команди – студенти ІІ курсу 15 групи, що наполегливо і натхненно вирішували всі завдання гри. А викладачка уміло корегувала хід гри.
Обидві команди попрацювали на славу.
Попрацювали і члени журі, визначивши переможця.
Та не важливо, хто переміг. Важливо, що всі отримали море позитиву, гарний заряд енергії і, звичайно, поглибили рівень знань з математики.
Дякуємо за натхненну творчу працю!
А тепер світлини. Заходьте. Переглядайте.
Інтелектуальна гра «ЗОРЯНИЙ ЧАС»
Фізика - не просто слово...
Фізика - не просто звук,
Фізика - опора і основа всіх існуючих наук.
А в науці, як в житті, треба все уміти:
Вчитись, думати, дерзати,
відкриттям радіти...
Отож, новий навчальний тиждень у Заболотненському ВПУ № 31 ім. Д. К. Заболотного розпочався ще одним цікавим заходом у Програмі декади природничо - математичних дисциплін.
Учитель фізики, Антоніна Михайлівна Сусла, підготувала і провела з учнями інтелектуальну гру "ЗОРЯНИЙ ЧАС", використовуючи інноваційні технології.
Своєю гостинністю вражала підготована до гри аудиторія. Все в кращих традиціях.
Позакласний захід проведений у формі пізнавальної гри, яка допомагає розширити кругозір учнів, поглибити їхні знання, виховувати інтерес до фізики і навколишнього світу, розвитку логічного мислення .
Після відбіркового туру, що був запропонований усім присутнім студентам, розпочались змагання між сімома кращими знавцями фізики. Саме ці учні мали змогу взяти участь у шести запропонованих раундах: Цуркан Олександр, Цвігун Олександр, Кілієнко Олександр, Кудровський Олександр, Жовнірчук Ангеліна, Чопнобородюк Христина, Гандзій Анастасія.
Всі учасники достойно, із задоволенням змагались, продемонстрували свої міцні знання з фізики. Перемогу здобула студентка ІІ курсу 15 групи Чорнобородюк Христина - найздібніша, найнаполегливіша, найкмітливіша, найуспішніша дівчина, яка лідирувала ще з відбіркового туру. І, звичайно, найкраща фізикиня була відзначена Грамотою та цінним подарунком.
Сьогодні її зоряний час.
Декада природничо – математичних наук
розпочалася
У Заболотненському ВПУ № 31 ім. Д.К. Заболотного вирує освітній процес.
16 жовтня 2023 року, розпочалася ДЕКАДА природничо - математичних наук. І відкрила її, як і годиться, голова методичної комісії вчителів природничо - математичного циклу Данилюк Анжела Вікторівна, учитель біології та хімії, спеціаліст вищої категорії. "Ми відповідальні за тих, кого приручили"- захід під такою назвою запропонували всім присутнім, а це всі вчителі - члени методичної комісії, а також учні 8 і 15 груп, студенти ІІІ курсу 7 групи за спеціальністю" Кухар;Кондитер" зі своїм класним керівником Анжелою Вікторівною.
У сучасному світі людина все далі відходить від природи. Спілкування з нею поступово заміщається соціальними мережами, комп'ютерними іграми, віртуальним світом. Дуже часто ми забуваємо,що поряд з нами живуть вірні друзі - тварини...І що вони для нас лише створіння життя,а ми для них і є все життя. Саме цей посил був лейтмотивом заходу.
Дякуємо щиро за можливість згадати й подумати про братів наших менших, які нас охороняють, дарують радість спілкування, а іноді навіть рятують життя, чекаючи від нас лише одного - уваги.
…є на світі Україна,
Не грудка, а земля з народом є!
Під таким гаслом пройшов перший урок у Заболотненському вищому професійному училищі № 31 ім. Д. К. Заболотного під єдиною назвою «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ».
Українці незламні! Ми – особливі, і тому не зупинимося ні перед ким. Жити у незалежній країні – наша найзаповітніша мрія, до якої ми йдемо, не дивлячись на всі перешкоди.
XXІІ Всеукраїнський конкурс
учнівської творчості
«Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!»
І етап
На виконання наказу Департаменту гуманітарної політики від 8 грудня 2022 року № 327-аг «Про проведення XXІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в 2022 -2023 навчальному році», листа навчально – методичного центру професійно – технічної освіти у Вінницькій області від 15.12.2022 року № 01-16/396 «Про проведення XXІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в 2022 -2023 навчальному році» у Заболотненському ВПУ №31 ім. Д. К. Заболотного в грудні проведено Всеукраїнський конкурс учнівської творчості.
Конкурс присвячений Збройним силам України, які у важкий для нашої країни час стали на захист суверенітету і територіальній цілісності України. Відповідно, у роботах бажано було розкрити патріотизм і героїзм, самовідданість і відвагу українських військових, які стали на захист нашої держави проти російської агресії.
До розгляду в конкурсі приймалися роботи на тему : «Народ мій є!
Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!» у номінаціях
«Література» та «Історія України і державотворення».
Епіграфом до творчих робіт організатори конкурсу запропонували
взяти слова Надії Гуменюк : «Наш дух не вбити, волю не зламати, за
нами - діти й Україна – мати і з нами воля й правда вікова !».
Врахувавши всі пропозиції та завдання Конкурсу, учні, під
керівництвом наставників, виконали дві творчих роботи , правда в
одній номінації. І це не є добре. Є над чим попрацювати.
Номінація «Література»:
«Війна у пам’яті – біль у серці» - це творча робота
членів гуртка «Живе слово» Іванюк Олени, Ксенишеної Анастасії,
Тимошука Сергія та членів гуртка «Нескорені» - Бюлтюка Олександра, Андрухова Владислава, Котогури Максима.
Керівник гуртка «Живе слово», викладач української мови та літератури Руда Інна Василівна.
Керівник гуртка «Нескорені», викладач фізики Сусла Антоніна Михайлівна
«За народ і волю віддамо життя і долю …» - творча робота студента
І курсу 12 групи Ігора Гордієнка
Керівник, викладач української мови та літератури Лозовська Марія Миколаївна
Роботи надіслані у навчально – методичний центр професійно
технічної освіти у Вінницькій області для участі у ІІ етапі конкурсу
учнівської творчості в 2022 – 2023 навчальному році.
На ІІІ етап буде відібрано кращі творчі роботи переможців ІІ етапу
конкурсу в номінаціях «Література» та «Історія України і
державотворення» (по 5 робіт у кожній номінації).
ІІІ (обласний) етап ХХІІІ Міжнародного
конкурсу з української мови імені Петра Яцика
Мова Має Значення!
Відповідно до листа Департаменту гуманітарної політики Вінницької державної адміністрації від 18.01.2023 року №01.01.1-278 «Щодо проведення ІІІ етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика», листа навчально методичного центру професійно – технічної освіти у Вінницькій області «Щодо проведення
ІІІ етапу ХХІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика» від 19.01.2023 р.» 01 – 16/24 20 січня 2023 року відбувся ІІІ етап Конкурсу (у дистанційному
форматі).
Метою конкурсу є забезпечення всебічного розвитку і функціонування рідної мови у всіх сферах суспільного життя, сприяння утвердженню її статусу як державної, піднесення престижу української мови, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого
народу.
Одна з яскравих представниць Заболотненського ВПУ № 31 ім. Д. К. Заболотного стала учасницею конкурсу знавців мови. ІВАНЮК ГАННА, студентка І курсу за спеціальністю
«Кухар; Кондитер» мала честь представляти наш навчальний заклад. І разом з викладачкою української мови та літератури МАРЄЮ МИКОЛАЇВНОЮ ЛОЗОВСЬКОЮ
долучилася до ще 29 учасників .
Про вплив родинного виховання,долання власних страхів, самовиховання в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну,- ось про що у творчій частині конкурсу писали студенти цьогоріч. І, звичайно , не обійшлося без тестового завдання, в якому потрібно було вирішити двадцять мовних завдань.
Дякуємо нашим представникам, що всупереч усім викликим все ж взяли участь у конкурсі.
XІІІ Міжнародний мовно-літературний конкурс
учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка
у 2022 – 2023 навчальному році
ІІІ етап
Відповідно до наказу навчально – методичного центру професійно – технічної освіти у Вінницькій області від 11.01.2023 року № 01-16/13 «Про проведення ІІІ етапу XІІІ Міжнародного мовно – літературного конкурсу та студентської молоді імені Тараса Шевченка у 2022 – 2023 навчальному році» 13 січня 2023 року відбувся зазначений конкурс,в якому взяли участь студенти закладів професійної, професійно - технічної освіти.
Іванюк Олена, студентка І курсу за спеціальністю «Кухар;Кондитер» стала учасницею обласного конкурсу, представляючи наш навчальний заклад.
Тихо плаче Україна
Сльозами і кров’ю…
Кат будує своє «завтра»
На горі людському…
Гірко плаче Україна
І тяжко ридає…
Своїх синів, що померли
Сльозами вмиває.
Плаче ненька – Україна…
Плаче кожна мати…
Та, що сина відпустила
Волю здобувати.
Сьогодні, як ніколи раніше, звучать ці слова Т. Г. Шевченка.
Висловити свої роздуми про те, як кожен із нас намагається перебороти свій страх та відчай, зібратися з думками, щоб вистояти разом з усією країною й перемогти жорстокого агресора, - ось таке завдання цьогоріч отримали учасники конкурсу.
Біль, лють, відчай, страх за майбутнє, ненависть до ворогів і любов до своєї країни та рідних, безмежну вдячність Збройним Силам України, нашим хоробрим Захисникам і Захисницям, лягли зворушливими стрічками на папір. З твердим переконанням, що в Україні запанує мир.
А українці повернуться до життя без страшних втрат, сирен, повітряних тривог ,звуків розірваних снарядів, свисту ракет та моторошних руйнувань….
Сьогодення пекучими спогадами знайшло відбиток у творчій
роботі нашої учасниці. З біллю у серці…З війною у пам’яті…