top of page

 Галина Юріївна Денисюк - практичний психолог Заболотненського ВПУ №31 ім. Д. К. Заболотного

emblema.jpg

"Не можна вилікувати тіло - не лікуючи душу, і навпаки: вилікувати душу неможливо, зневажаючи тіло"

                                                                      Гіппократ

graphImg.png

Ваша підтримка поруч

 Онлайн-платформа «Розкажи мені» надає українцям безкоштовну психологічну допомогу.
Якщо ви відчуваєте тривогу, у вас трапляються панічні атаки, ви близькі до депресії чи навіть на межі – залиште заявку та очікуйте. Спеціаліст зв’яжеться з вами якомога швидше.

  Контакти психологічних гарячих ліній, які вже діють в Україні:

1)  0 800 33 07 69 - гаряча лінія психологічної кризи, з 09.00 до 21.00, без вихідних, вхідні дзвінки по Україні безкоштовні;

2)  +38 096 039 22 58, +38 099 198 57 95, +38 063 558 12 82 «Ми поруч» - лінія психологічної підтримки дітей та батьків, безкоштовно, залиште заявку і психолог зв'яжеться ви якомога швидше;

3) «Скажи мені» - https://tellme.com.ua/ - Онлайн-платформа «Скажи мені» починає цілодобово надавати безкоштовну психологічну допомогу українцям;

4)  0 800 211 444 – гаряча лінія емоційної підтримки, МОМ, пн-пт 09.00 – 18.00, сб – нд 10.00 – 17.00;

5)  0 800 210 160 – Гаряча лінія психологічної підтримки, ПІН, цілодобова;

6)  0 800 215 357 – ГО «Психічне забезпечення здоров’я», цілодобово;

7)  0 800 331 800 – Лінія підтримки «Давай поговоримо» до 21.00.

  03 квітня 2023 року, Денисюк Галина Юріївна, психолог Заболотненського ВПУ №31 ім.Д.К.Заболотного провела виховну бесіду на тему: " Що таке щастя? Сім кольорів щастя" з учнями першого курсу груп №13 та №18 з метою виховувати в підлітків співчуття до інших, спонукати бажанню допомоги ближньому, навчати робити узагальнення й висновки, розвивати логічне мислення, сприяти вихованню високих моральних якостей, відповідальності за свої вчинки.

  Тема щастя хвилювало людей у всі часи. Бути щасливим – головна мета кожного з нас. Але як досягти її? Що робить людину дійсно щасливою? Ви знаєте - у мене щаслива людина асоціюється з квіткою, і коли вона дійсно щаслива, то немов та квітка розцвітає та радує навколишніх.  Учні разом із психологом з’ясували, що ж людину  робить щасливою та показали, яка ж на вигляд квітка щастя.

  Бажаєте знати більше? 

    Проблема насильства над людьми є дуже актуальною в усьому світі. Збільшення насильства над дітьми прямо пропорційно зростанню насильства в суспільстві.

    Випадки насильства, що дійшли до соціальних служб, служб у справах дітей – це лише вершина айсберга, а те, що під водою – залишається приховано, непомітно і це близько 90% випадків.

    Насильство – це дія, спрямована проти волі людини із застосуванням фізичної сили, влади, погроз. Кожен з нас у своєму житті стикався з проявом насильства.

    Виділяють три основні форми насильства:

    Фізичне – побиття, штовхання та нанесення інших тілесних ушкоджень; 

    Психологічне – глузування, образа, приниження, переслідування, пліткарство, примус; 

    Економічне – умисне позбавлення житла, їжі, одягу, коштів та іншого майна, що може призвести до смерті чи завдати шкоду здоров’ю. 

    Навчаючись ми пізнаємо багато нового, вчимося взаємодії та спілкуванню з однолітками, вчителями, майстрами виробничого навчання, вихователями та іншими соціальними групами.

    Кожен із нас є частиною світу людей, в якому багато складних ситуацій з якими ми перетинаємося щодня. Щороку з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить акція «16 днів проти насилля».        Початок акції припадає на 25 листопада – Міжнародний день ООН проти насилля до жінок, кінець акції 10 грудня – Міжнародний день Прав людини. В усьому світі така акція проводиться з 1991 року, в Україні – з 2000-го. Символом боротьби із насильством у суспільстві є «квітка толерантності».

    Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями. А також червона стрічка, яка символізує боротьбу із ВІЛ/СНІДом. 

    Психолог Галина ДЕНИСЮК провела вебінар із здобувачами освіти групи  № 4 за професією: " Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування. Тракторист - машиніст с/г машин" на тему: " Ми проти насильства, ми за рівноправну поведінку всіх людей!"

    Кожен із нас, малий, дорослий – заслуговує на повагу.

    Ми проти насильства!

ЦЕ СТОСУЄТЬСЯ КОЖНОГО!

 

Якщо десь існує несправедливість, це означає.

що існує загроза для всіх.

       Так влаштований світ, що всі ми складаємо

нерозривне ціле і доля у нас одна.

Якщо щось стосується безпосередньо когось із нас,

то побічно це відіб’ється на інших .

 

Мартін Лютер Кінг

 

           На виконання листа Вінницького державного центру естетичного виховання учнів професійно – технічних навчальних закладів від 08.11.2022 р. № 02-07/119, згідно з річним планом виховної роботи  на 2022 – 2023 н.р., з метою підвищення рівня поінформованості здобувачів освіти та усвідомлення проблеми торгівлі людьми і як результат – зменшити кількість людей, що стають жертвами цього злочину; формування навички запобігання ризику та конструктивної поведінки в ситуації ризику; виховання активної позиції щодо можливого захисту своїх прав 17 листопада 2022 року учні Заболотненського ВПУ № 31 ім. Д. К. Заболотного  взяли участь   в  акції, в рамках обласної молодіжної акції «Людина не товар: скажи «Ні!» торгівлі людьми», що проводилась в училищі.

          Долучитися до акції всі студенти закладу та керівники навчальних груп. Проведено години спілкування, інформаційні години, виховні заходи: «Безпека і небезпечність», «Як не стати жертвою торгівлі людьми», 

«Порушення прав дітей:експлуатація та торгівля», « Торгівля людьми – це…» тощо. 

          Проведено загальноучилищний захід і практичним психологом Галиною Юріївною Денисюк: «Людина не товар:скажи «Ні!» торгівлі людьми», на якому учням презентували відеоролик, перегляд і обговорення якого допомогли дітям отримати відповіді на надважливі питання. Також психологом були запропоновані дітям Ситуації для обговорення. На кожну з них звучав Коментар психолога. Така форма роботи виявилася надзвичайно цікавою і ефективною.

        Долучилася до акції і соціальний педагог закладу Марина Валентинівна Маланська, запропонувавши учням перегляд і обговорення відеоролика «Життя на продаж», на якому учні мали змогу почерпнути важливу інформацію щодо зазначеної тематики. Основне гасло: Проти Дій Торгівлі Людьми. Велися   Відверті розмови . Звучали Рекомендації соціального педагога.

          Активно включилися до проведення акції члени Учнівської ради училища, зокрема Лідери центрів учнівського самоврядування, які, згідно плану роботи учнівської ради та Плану заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, підготували та продемонстрували презентацію «Це стосується кожного»

          В доступній для учнів формі вони розповіли своїм одноліткам про проблему загалом, про цілі і засоби, форми і шляхи, торгівлі людьми. Наголосили на специфіці виявлених випадків торгівлі саме дітьми, вказали на причини зовнішні і внутрішні, а також причини, пов’язані з «Людським фактором». Розповіли і про групи ризику дітей соціально незахищених. І найголовніше – детально зупинилися на тому, хто може надати допомогу потерпілим, до кого потрібно звернутися про пораду та допомогу.

          32 слайди надважливої інформації за методом « Рівний – рівному». Дієво!

         План заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми в закладі освіти успішно виконано.

 

Заступник директора з виховної роботи

             Заболотненського ВПУ № 31   

                                                                       ім. Д. К. Заболотного 

Інна Руда

Ліміт людяності у сучасному світі.

 

Жодна зла людина не буває щасливою.

(Ювенал - римський поет)

Якщо ти байдужий до страждань інших,

ти не заслуговуєш на звання людини.

(Сааді - перський поет)

     

    Під таким гаслами практичний психолог, Денисюк Галина Юріївна, разом зі студентами І курсу групи за професією "Кухар; Кондитер" провела практичний тренінг до Міжнародного Дня толерантності, події урочисто проголошеної статтею Декларації принципів толерантності, для того щоб піднести громадську свідомість,звернути увагу на небезпеку, приховану в нетерпимості, протидіяти її проявам, сприяти формуванню психології толерантності та вихованню в її дусі. Проведений захід дав можливість здобувачам освіти зрозуміти, що толерантність - це ознака вищої гідності, вона полягає у вмінні бути терплячим до недосконалості інших, ще раз переконатися, що у світі діють закони добра, терпимості,чесності, щирості, співпереживання та любові, а толерантність врятує світ.

      У рамках відзначення Міжнародного Дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля розвитку толерантних відносин між учасниками освітнього процесу  у нашому навчальному закладі стартував День толерантності.

      Практичний психолог, Денисюк Галина Юріївна, провела інформаційну годину зі студентами першого курсу групи №12 за професією: "Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування".

       Як стати толерантним? - основне питання, на яке намагалися дати відповідь  здобувачів освіти.

       А Галина Юріївна, як умілий фахівець своєї справи, підсумовуючи думки дітей, наголосила  на тому, що інший - не означає гірший. І що ціннісною є повага до думок, почуттів та переконань, відмінних від особистісних. Закликала не змінювати людей, а сприймати такими, як вони є.

«Belive me» ( повір мені )

         Відповідно до Плану проведення обласних масових заходів для здобувачів освіти ЗП (ПТ)О на І півріччя 2022 – 2023 навчального року, річного плану виховної роботи Заболотненського ВПУ № 31 імені Д. К. Заболотного, плану роботи психологічної служби та з метою створення безпечного освітнього середовища ,формування ціннісного ставлення і судження в учнів ,вміння вибудовувати доброзичливі і толерантні стосунки із учасниками освітнього процесу,формування нетерпимого ставлення до насильницьких моделей поведінки, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, створення та поширення буклетів , листівок соціального спрямування у навчальному закладі було проведено конкурс буклетів,листівок  «Belive me» ( повір мені ). Та оскільки з 10 жовтня учні навчаються дистанційно, організаторам конкурсу не вдалося зібрати всі роботи . Та все ж одну з кращих робіт було відправлено для участі в ІІ етапі конкурсу. Це листівочка студента ІІ курсу 4 групи Мартюка Владислава, яку він створив під вмілим керівництвом психолога Галини Юріївни Денисюк. Владислав , із семи запропонованих номінацій, обрав тему «Протидія булінгу».

                                                Будні Заболотненського ВПУ №31 в кольорах веселки .

     За вікнами вирує чаклунка-зима, а в нас тепло, гамірно і весело. В

Заболотненському вищому професійному училищі № 31 відбуваються позитивні зміни, зміни на краще. Ми починаємо новий виток нашого життя. Цей виток майже непомітний в природі, але ми його добре відчуваємо, а ще більше осмислюємо. Саме в цій точці нашого буття зустрічаються минуле і майбутнє.

    За короткий період роботи нашого директора  Самборського Віталія Володимировича в закладі відбулося багато нового. Було проведено  реконструкцію їдальні, облаштували та удосконалили навчальні майстерні та лабораторії, провели капітальний ремонт навчального корпусу та гуртожитку, спортзали та кабінету медичної сестри, підключили інтернет та відновили транспортні засоби. Автобус нашого закладу курсує по всій Україні. Це забезпечує підвіз учнів до закладу. Дивлячись на досягнення,  хочеться багато чого зробити  і показати  учням нашого училища.

     А я в свою чергу, за допомогою всіх учасників навчального процесу, розфарбувала життя училища кольоровими фарбами. В нас пройшов веселковий розважальний тиждень під назвою «Кольори веселки», протягом якого ми переконалися, як кольори зцілюють нас, змінюють наш настрій і внутрішній стан, заспокоюють і змушують діяти, розпалюють творчу думку.

     Кожен день тижня був присвячений певному кольору та мав свою тематику. Уроки, конкурси, виховні години, які проходили в рамках тижня розвивають творчість наших учнів, навчають їх бути кмітливими та креативними.

     Понеділок – день зелений. День надії, безпеки, юності. Зелений колір скромний, вологий, м'який. Провели акцію «Живи, люби свій рідний край!»

     Вівторок – день червоний. Яскравий, чарівний, неповторний. Учні взяли участь у конкурсі « Найкраща Валентинка». Недарма червоний колір асоціюється з енергією, сонцем, коханням, вогнем.

     Середа – день синій. Це колір вічності і здоров'я.

     Четвер виявився дуже сонячним та яскравим, адже він був жовтим днем. Жовтий колір – це колір сонця, радості і оптимізму. В цей день ми разом з класними керівниками провели виховну годину, всі написали побажання та недоліки, які були у кожного з нас, а у день фінальний – білий весь негатив спалили у кубку минулого.

      П’ятниця – білий колір. Білий колір – це колір очищення та благодаті.

      Кожен день кольорового тижня пройшов на високому емоційному підйомі та позитиві. Всі учасники навчального процесу взяли активну участь у флешмобі. Посмішки  не сходили з облич.

       Вчитися, у нас дійсно, цікаво і весело! Любити  дітей і свою справу – це надійний фундамент для щастя. Нехай радість буде частим гостем у вашій  душі. А ми на всю силу наших можливостей будемо цьому сприяти!

                                                              Практичний психолог

                                                                                    Заболотненського ВПУ №31

                                                             Денисюк Галина

1.jpg
bottom of page